METODA BEZPOŚREDNIA

Metoda bezpośrednia -co to takiego?

 

Wszystko zaczęło się od słynnej już Metody Callana, która powstała w największej prywatnej szkole w Wielkiej Brytanii jaką jest Callan School of English. Obecnie w nauce języków obcych stosujemy również kolejne wcielenie już 100-letniej metody DIRECT METHOD FOR ENGLISH.

Co ją charakteryzuje?

 

Małe grupy – od 5 do 12 osób
Nacisk na mówienie w trakcie zajęć

Już od pierwszych godzin poziomu podstawowego student zmuszony jest do mówienia w języku angielskim. Pozwala to na szybkie pokonanie zakłopotania w mówieniu i zbudowanie pewności siebie w komunikacji zarówno w klasie jak i poza nią.

Brak zadań domowych

Jest to odpowiednia metoda dla ludzi zajętych, pracujących, gdyż nie wymaga dużego poświęcenia czasu.

Dwie lekcje próbne*

Umożliwiające zapoznanie się z metodą Callana by przekonać się o jej skuteczności przed dokonaniem opłaty za kurs.

Szybkość nauczania

Najszybszy i najskuteczniejszy sposób nauki mówienia uznany przez światowe autorytety m.in. ENGLISH SPEAKING UNION. Student przyswaja prawie 4 razy więcej nowych słów na godzinę niż w zwykłej metodzie. Opanowanie takiego samego poziomu wymaga więc od studenta Callana znacznie krótszego czasu, a zatem i MNIEJSZYCH NAKŁADÓW FINANSOWYCH. Szybkie uczenie nie oznacza szybkiego zapominania. Każde wypowiedziane słowo musi być kilkakrotnie powtórzone, a w efekcie trwale zapamiętane.

Wysoka skuteczność

95% uczących się tą metodą pomyślnie zdaje egzamin Cambridge First Certificate, światowa norma dla metody tradycyjnej to zaledwie 75%

*lekcje próbne obowiązują w momencie niezdecydowania się na daną grupę (rezygnację z zajęć, bądź przejście do innej grupy). W momencie zdecydowania się na uczęszczanie do grupy, w której odbyły się zajecia próbne, są one wliczane w płatność