Język angielski to język, którego uczy się najwięcej Polaków. Czasami w bardzo konkretnych celach, na przykład dla poprawy pozycji zawodowej lub dla lepszej komunikacji z zagranicznymi partnerami czy klientami. Do takich właśnie uczniów kierowany jest kurs Business English, czyli angielski w biznesie.

Jakie są cele kursu?

Kurs angielskiego biznesowego nie służy pogłębieniu wiedzy w dziedzinach związanych z biznesem, lecz ma na celu polepszenie komunikacji w tym obszarze. Dzięki tej wiedzy zyskamy pewność siebie podczas prowadzenia rozmów z anglojęzycznymi osobami. Zdobędziemy też pewne miękkie umiejętności dotyczące kontaktowania się przez telefon, pisania listów i e-maili do zagranicznych kontrahentów, tworzenia prezentacji czy prowadzenia twardych negocjacji po angielsku.

Dla kogo jest ten kurs?

Business English to kurs stworzony dla osób pracujących w środowisku biznesowym, w którym muszą lub chcą posługiwać się językiem angielskim. W końcu to dzisiejsza lingua franca dla specjalistów każdej branży – finansów, marketingu, IT, logistyki i wielu innych. Ogólny charakter kursu Business English sprawia, że każdy uczeń zdobywa solidne podstawy do tego, by swobodnie wypowiadać się w języku angielskim na tematy zawodowe. Później uzupełnia on wiedzę już o specjalistyczną terminologię, z której korzysta w swojej branży.

Korzyści z kursu Business English

Gdy jesteśmy pewni naszych kompetencji językowych, to sami stajemy się bardziej pewni siebie. To kolejna z korzyści płynących z ukończenia tych zajęć, oprócz wspomnianej wyżej „ogłady” językowej w tematach związanych z biznesem. Zajęcia w ramach kursu Business English to także okazja do poćwiczenia wymienionych wcześniej umiejętności miękkich. Jeśli potrafimy zaprezentować trafne argumenty w języku angielskim, to tym bardziej będziemy umieli przeprowadzić owocne negocjacje po polsku.

Jaka tematyka jest poruszana?

Na kursie Business English korzysta się z różnych tekstów źródłowych. Dotyczą one dziedzin biznesowych takich jak finanse, sprzedaż, logistyka, marketing czy HR. Mogą pojawić się wzory umów, treść ustaw dotyczących podatków czy kwestie związane z ubezpieczeniami. Kursanci opanowują słownictwo oraz gramatykę. Część praktyczna obejmuje ćwiczenia takie jak negocjacje z partnerami lub przełożonym, prezentowanie i omawianie wyników sprzedaży, a także załatwianie spraw administracyjnych czy bankowych. Udział w kursie Business English jest możliwy dla osób, które znają język angielski na poziomie A2, czyli na poziomie dość podstawowym.